Spotkanie dla rybaków Baltic Power
Baltic Power zaprasza rybaków na cykliczne spotkanie informacyjne.
Spotkanie odbędzie się w Ustce (Urząd Miejski w Ustce, sala 101), 28 stycznia (wtorek), o godzinie 12:00. Przedstawiciele Baltic Power omówią postęp inwestycji oraz odpowiedzą na pytania związane z budową morskiej części farmy wiatrowej. Uczestnicy spotkań zostaną zapoznani z bieżącymi informacjami dotyczącymi działania Przejściowego Systemu Wypłat Rekompensat, uruchomionego pod koniec 2024 roku, a spółka przedstawi stan realizacji pierwszych wypłat. Po spotkaniu kolejny raz uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym można będzie uzyskać wsparcie przy wypełnianiu i składaniu wniosków o rekompensaty. Inwestor zaprezentuje również Plan Przywrócenia Źródeł Dochodów (ang. Livelihood Restoration Plan (LRP) – dokument opracowywany w ramach tych inwestycji, które mogą wpływać na lokalne społeczności.
Cykliczne, kwartalne spotkania informacyjne są istotnym elementem dialogu Baltic Power z lokalną społecznością, w szczególności z rybakami.
Morska farma wiatrowa Baltic Power, wspólne przedsięwzięcie ORLEN oraz Northland Power, to najbardziej zaawansowany projekt offshore wind w Polsce. Od 2023 roku trwa budowa infrastruktury lądowej farmy, a na początku 2025 roku rozpoczynają się prace instalacyjne na morzu. Baltic Power będzie jedną z pierwszych na świecie farm, na której zainstalowane zostaną turbiny wiatrowe o mocy 15 MW.