Przejdź do treści
03.09
2020

Słupski PKS ma nowego prezesa

Nowym prezesem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Słupsku został Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich i ekspert z dziedziny transportu publicznego.

O jego wyborze zdecydowała jednogłośnie Rada Nadzorcza spółki, którą przekonało wieloletnie doświadczenie kandydata, jego wiedza i kompetencje.

Stanowisko prezesa Piotr Rachwalski objął w dniu 1 września br. Jego program rozwoju spółki zakłada ścisłą współpracę PKS-u z samorządami, podniesienie standardu oferowanych usług przewozowych jak i stworzenie atrakcyjnej, nowoczesnej oferty dopasowanej do potrzeb mieszkańców powiatu.

Zdaniem nowego prezesa słupski PKS może w przyszłości być marką, którą odbiorcy będą identyfikować w sposób profesjonalny i jakościowy. Wierzy, że wspólnie z załogą i we współpracy z odpowiednimi instytucjami, w tym właścicielami PKS-u, powiatem słupskim i lęborskim, będzie w stanie osiągnąć zamierzony cel. Podkreśla też duże zaangażowanie władz powiatu słupskiego w pozyskiwanie środków zewnętrznych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. 

Dotychczasowa prezes PKS-u Anna Dadel, której Zarząd Powiatu Słupskiego podziękował za  wkład w działalność firmy, pozostanie w strukturze spółki obejmując funkcję głównej księgowej.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony