Przejdź do treści
Logo Biuletyn Informacji Publicznej
Projekty Unijne

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne

Firma LUX MED wznawia wykonywanie bezpłatnych badań mammograficznych, finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w mobilnych pracowniach mammograficznych. Mogą z nich skorzystać panie w wieku 50-69 lat, ubezpieczone i nieleczone z powodu raka piersi.

Wymagane jest by kandydatki nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub były w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Mobilna pracownia mammograficzna będzie do dyspozycji Pań w Damnicy25 czerwca br. w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Centrum Edukacji i Kultury (ul. W. Witosa 11) i Ustce26 czerwca w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Grunwaldzka 35).

Badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjentek. W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy panie,  co zapewni możliwość utrzymania dystansu 2 metrów. Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji będą także środki do dezynfekcji rąk.

Realizująca program Spółka LUX MED prosi o stawianie się na badanie w maseczce ochronnej lub przyłbicy, a także w czasie wyznaczonym podczas rejestracji, której można dokonać pod numerem telefonu 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy mieć przygotowany dowód osobisty.  Natomiast na badanie należy zabrać zdjęcia z poprzednich mammografii.

Badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania, jednak tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też z badań powinny przede wszystkim skorzystać wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły ich wykonać we wcześniej umówionym terminie.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Deklaracja dostępności | Wykonanie i obsługa techniczna AlfaTV | Archiwum strony